Мала книга за Лике: Данската потрага по најсреќните луѓе на светот
Арс Ламина

Мала книга за Лике: Данската потрага по најсреќните луѓе на светот

Шифра на артикл: 096577
Баркод: 9786082678337
Автор: Мајк Викинг
Достапно веднаш
0 МКД
780 МКД
780 МКД
12,62 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Lykke (Luu-kah) (n): среќа ОЧИГЛЕДНО Е ЗОШТО ДАНСКА ЧЕСТО ЈА НАРЕКУВААТ НАЈСРЕЌНА ЗЕМЈА НА СВЕТОТ. ПОКРАЈ ТОА ШТО НА СВОИТЕ ЖИТЕЛИ ИМ НУДИ СОВРШЕНА РАМНОТЕЖА ПОМЕЃУ ДЕЛОВНИОТ И ПРИВАТНИОТ ЖИВОТ, БЕСПЛАТНО ВИСОКО ОБРАЗОВАНИЕ И БЕСПРЕКОРЕН РАСПОРЕД НА ВОЗОВИ, ТАА ГО НАДМИНУВА ОСТАТОКОТ ОД СВЕТОТ И ВО ОДНОС НА БРОЈОТ НА ЗАПАЛЕНИ СВЕЌИ ПО ДОМАЌИНСТВО. . Никој не знае повеќе за среќата – која Данците ја нарекуваат лике – од Мајк Викинг, директор на Институтот за истражување на среќата и автор на „Мала книга за хиге“. Иако може да се научи многу од Данците во поглед на уживањето во животот, клучните тајни на среќниот живот треба да се откријат насекаде низ светот. Во оваа фасцинантна книга, авторот нè води на лов на богатство за да ја отклучиме вратата за квалитетниот живот. Собирајќи податоци, искуства и совети од најсреќните краишта на светот, тој ни кажува како да го трошиме скапоценото време, како да се однесуваме со соседите или како да приготвиме вечера. Дозволете оваа книга да послужи како водич во вашата потрага по малку повеќе лике во животот!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Мајк Викинг
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2024
Број на страници285

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Демостен
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sir Isaac Newton
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
Цена 899 МКД
14,55 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.27 MB