Јас имам сон : прва антологија на најславните говори на сите времиња
Антолог

Јас имам сон : прва антологија на најславните говори на сите времиња

Шифра на артикл: 007530
Баркод: 9786084507284
Код на производителот: 7530
Достапно веднаш
0 МКД
615 МКД
615 МКД
9,95 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Врвните 55 говори говори на сите времиња од светот и од Македонија собрани ексклузивно на едно место, со кратки објаснувања на 304 страниcи. Конечно дело што ги обединува на едно место − :е Гевара и империјалистите, Хитлер и Евреите, Британcите и Ирcите, демократите и комунистите, Црвенковски и Груевски. Џузепе Гарибалди ги храбри своите војниcи дека се достојни на македонската фаланга. Првата ена што гласала осудена на сто долари казна, како Хитлер го правдал пред Рајхстагот нападот на Полска, вербалната револуcија на :е Гевара, Вудроу Вилсон во 1918 година повикал на независна Македонија, Клинтон се кае пред Хилари за Левински, говорот на Хрушчов против Сталин со кој го занемел cел СССР, :енто и Брашнаров за самостојна и обединета Македонија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Жарко Кујунџиски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници297

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Allport
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sven Lindqvist
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peter Chasseaud
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lynne Olson
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Roger Moorhouse
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Bill Porter
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Antony Beevor
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steven Johnson
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Toland
Цена 1.399 МКД
22,64 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB