Вистината за кризата на ВМРО
Ад Вербум

Вистината за кризата на ВМРО

Шифра на артикл: 057619
ISBN: 9786084759768
Код на производителот: 57619
Автор: /
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата „Вистината за кризата во ВМРО“ е напишана со загрижувачки тон за состојбите во ВМРО, со алармантни апели за прекинувања на меѓусебните убиства во редовите на Организацијата, со предупредувања за иднината на Организацијата и губењето на нејзиниот авторитет во странство и со приведување на бројни документи, факти и факсимили. На ваков начин, книгата ја презентира историска вистина за еден период од развојот на ВМРО, со единствена цел да послужи како поука на грешките што можат да влијаат на судбината на Организацијата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор /
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници168
Димензија14 x 20 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Bill Porter
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Antony Beevor
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steven Johnson
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Toland
1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Bettany Hughes
1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Max Hastings
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Simon Sebag Montefiore
2.499 МКД
40,44 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Thomas Bender
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara Bond
1.399 МКД
22,64 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB