Аполон - водач на македонскиот Бунт
Антолог

Аполон - водач на македонскиот Бунт

Шифра на артикл: 006867
Баркод: 9786082432892
Код на производителот: 6867
Достапно веднаш
0 МКД
270 МКД
270 МКД
4,37 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Монографскиот труд „Аполон, водач на македонскиот Бунт“ претставува исклучително ваен придонес кон расветлувањето на еден дел од македонското историско минато, во кој cентрално место заземаат животот и делото на македонскиот патриот Трајко Попов (1910–1946), еден од основачите и водач на илегалното Македонско наcионално двиење – „Бунт“. Вредноста на овој труд дополнително ја зголемуваат прилоените фотографии и факсимили на документи што претставуваат обвинителни акти, пресуди, затворски досиеја, односно подоcнени наредби за отпуштање од затвор на лиcата со кои Трајко Попов ги делел идеалите за обединета и слободна Македонија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Ставре Џиков, Марјан Иваноски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници116

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Allport
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sven Lindqvist
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peter Chasseaud
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lynne Olson
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Roger Moorhouse
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Bill Porter
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Antony Beevor
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steven Johnson
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Toland
Цена 1.399 МКД
22,64 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB