Монотеизмот и јазикот на насилството
Артконект

Монотеизмот и јазикот на насилството

Шифра на артикл: 008085
Баркод: 9786084852124
Код на производителот: 8085
Автор: Јан Асман
Достапно веднаш
0 МКД
180 МКД
180 МКД
2,91 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Замжената на политеизмот со монотеизам е една од најрадикалните промени во историјата и во културната меморија на светот. Ова е појдовната теза на Јан Асман, светски признатиот египтолог, која овозможува понатамошни истражувања на можностите според кои монотеистиcхката религија му обезбедува легитимност на насилството. Истражувајќи неколку библиски фрагменти cхијшто извор е надвор од религискиот контекст, Асман ги преиспитува секогаш актуелните прашања за толеранcијата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Јан Асман
Издавач Артконект
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници79

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Allport
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sven Lindqvist
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peter Chasseaud
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lynne Olson
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Roger Moorhouse
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Bill Porter
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Antony Beevor
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steven Johnson
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Toland
Цена 1.399 МКД
22,64 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.27 MB