Македонија и македонското прашање
Ад Вербум

Македонија и македонското прашање

Шифра на артикл: 037518
ISBN: 9786084759256
Код на производителот: 37518
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
10,52 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Доколку читателот кога ќе ја чита оваа новопубликувана книга на македонски јазик мое уште на самиот почетокот да се ослободи од асимилаторските стремеи на авторот Иван Стојанов во врска со бугаризирањето на Македонија, тогаш ќе мое со уивање да ја совладува основната содрина на книгата и да осознае доста интересни настани од македонската наcионална историја од антика па до крајот на Првата светска војна.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Иван Стојанов
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници168

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Roger Moorhouse
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Bill Porter
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Antony Beevor
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steven Johnson
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Toland
1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Bettany Hughes
1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Max I. Dimont
299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Max Hastings
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.99 MB