Некогаш во Македонија
Ад Вербум

Некогаш во Македонија

Шифра на артикл: 037521
ISBN: 9786084759461
Код на производителот: 37521
Достапно веднаш
0 МКД
750 МКД
750 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дејството во романот започнува во 1886 година, непосредно по победата на Бугарија во војната со Србија. Тоа завршува дури во 1912 година, со неколку пасуси кои укауваат на оптимизмот на активистите на Револуcионерната организаcија и на очекуваната поволна разврска на Балканските војни. Горчливиот пораз во војните и поделбата на Македонија се на тој начин мудро изоставени. Така, романот нуди увид во периодот непосредно пред создавањето на МРО, сè до 1912 година – најдраматичниот период на модерната македонска историја.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Васил Узунов
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници178

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Max Hastings
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Simon Sebag Montefiore
2.499 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Thomas Bender
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara Bond
1.399 МКД
Sačuvano u omiljne
20.000 МКД
Sačuvano u omiljne
950 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : /
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB