Култура и историја
Слово

Култура и историја

Шифра на артикл: 047606
ISBN: 9786084656715
Код на производителот: 47606
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книга со дискусии за односот меѓу културата и историјата, за историската димензија на книжевните, филмските и уметничките дела, како и за историската меморија, што е незамисливо без културни дела. За Андриќ и Црњански, за Љубомир Симовиќ и Душан Ковачевиќ, за Слободан Јовановиќ и Крлежа, за историјата во филмот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Андреј Митровиќ
Издавач Слово
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници177

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Allport
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sven Lindqvist
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peter Chasseaud
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lynne Olson
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Roger Moorhouse
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Bill Porter
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Antony Beevor
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steven Johnson
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Toland
Цена 1.399 МКД
22,64 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.14 MB