Злосторство: Шест месеци од убиството на Александар Протогеров
Ад Вербум

Злосторство: Шест месеци од убиството на Александар Протогеров

Шифра на артикл: 057618
ISBN: 9786084759751
Код на производителот: 57618
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата е напишана во 1929 година, шест месеци по убиството на членот на ЦК на ВМРО, генералот Александар Протогеров, на 7 јули 1928 година по наредба Иван Михајлов, исто така член на ЦК на ВМРО. Авторот книгата ја напишал како реакција на објавената книга од страна на приврзаниците на Иван Михајлов „Зошто беше убиен Александар Протогеров“, во 1928 година во Софија. Убиството на Александар Протогеров се случило во крајно заострени односи меѓу него и Иван Михајлов, како членови на ЦК на ВМРО...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Васил Пундев
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници143
Димензија14 x 20 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Bill Porter
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Antony Beevor
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steven Johnson
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Toland
1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Bettany Hughes
1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Max Hastings
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Simon Sebag Montefiore
2.499 МКД
40,44 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Thomas Bender
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara Bond
1.399 МКД
22,64 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB