Протоколите на Сионските мудреци
Мартина

Протоколите на Сионските мудреци

Шифра на артикл: 010627
ISBN: 9789989901263
Код на производителот: 10627
Достапно веднаш
0 МКД
240 МКД
240 МКД
3,88 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Повеќе од сто години книгата „Протоколите на сионските мудреци“ преставува енигма за светската јавност. За волја на вистината, мораме објективно и непристрасно да видеме кој е вистинскиот автор на Протоколите. – во 1785 година биле забранети протоколите на илуминатите; – во 1868 година Херман Гедше под псевдонимот Џон Ретклиф го објавил сензационалниот роман „Бијарик“. Во книгата тој опишал фиктивен состанок на гробиштата во Прага, каде што преставниците на дванаесетте израелски племиња ги усвоиле своите планови за да го освојат светот; – во 1890 година илуминатите одлучиле да го изменат малку постојниот текст, но еврејскиот дух што му бил вметнат на текстот уште од 1850 година останал непроменет; – Жозеф Шортс, познат масон и член на обредот Мисраим, го пуштил својот ракопис во светот, и тоа преку Жистин Глинка, познатата ќерка на еден руски генерал; – Така, Протоколите стигнале во Русија, каде што во 1905 година првпат биле издадени. Почитувани читатели, за да добиете компле
Карактеристика Вредност
Kатегорија Политика
Автор Стефо Јаневски
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Година на објавување2006
Број на страници187

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Jonathan E. Hillman
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Runciman
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : H G Wells
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Weiwei Zhang
Цена 2.999 МКД
48,53 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert M. Gates
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Julian E. Zelizer
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Max Egremont
Цена 1.899 МКД
30,73 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Dickerson
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : George Packer
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Joshua Yaffa
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.16 MB