Децата на комунизмот, книга 2

Децата на комунизмот, книга 2

Шифра на артикл: 094232
ISBN: 9786082014647
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Никој не можеше да поверува дека некој моќен не стои зад мене и дека низ животот ме водат исклучиво лудата глава и чистата љубопитност. Во самоодбрана за случајно да не ме откријат и едноставно да ме тргнат, никогаш не демантирав дека работам за сите можни домашни и странски разузнавачки служби, затоа што таквите сомнежи долго ми беа практично единствената заштита. Добрица Ќосиќ често ме прекоруваше дека сум ѝ забил нож во грб на неговата генерација. Живојин Павловиќ напиша инспиративен есеј за мојата политичка порнографија. Насекаде ме фалеа Данило Киш и Мирко Ковач. Единствено Милован Данојлиќ ме напаѓаше три дена по ред на француското радио во Париз. Миломир МАРИЌ со децении ги истражуваше забранетите страници од нашата историја, уништуваше вкоренети заблуди, опсесии и отвораше опасни табу-теми, свесен дека минатото, после сè, може да биде понеизвесно од сегашноста и од иднината.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Политика
Автор Миломир Мариќ
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници426
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara F. Walter
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Heather Cox Richardson
1.199 МКД
19,40 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB