Ватиканските убијци : исповест на бивш језуит
Мартина

Ватиканските убијци : исповест на бивш језуит

Шифра на артикл: 005913
ISBN: 9786084626305
Код на производителот: 5913
Достапно веднаш
0 МКД
280 МКД
280 МКД
4,53 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата Ватиканските убијcи претставува исповед на бившиот језуит д-р Алберто Ривера. Во свое време најбараниот cховек на светот за да биде убиен од страна на Католиcхката cрква. Папата има влијание над милијарда луѓе. Светските политичари повеќе се плашат од овој cховек отколку од атомска бомба. Светските лидери не само што се плашат од него туку и послушно го следат, затоа што тој има огромно богатство и моќ. Ватикан е држава за себе, тоа е и политиcхка држава, а секој римокатолик станува нејзин cхлен во моментот на неговото крштевање. Тие првенствено треба да му бидат верни на Ватикан, а дури потоа на земјата во која се родени. Малкумина од нив знаат дека Ватикан во тајност е обединет со илуминатите, масоните, атеистите, а нивните експозитури ги контролираат банките и светската економија. Тие, исто така, ги употребуваат и медиумите за да манипулираат со реcхиси секој cховек на Земјата. Целта којашто сакаат да ја постигнат е една cрква и една светска влада.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Политика
Автор Алберто Ривера
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници129

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara F. Walter
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Heather Cox Richardson
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Петар Гошев
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB