Сексуални ставови
Магор

Сексуални ставови

Шифра на артикл: 003639
Баркод: 9789989144912
Код на производителот: 3639
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сексот низ традицијата бил табу тема, а и до ден-денешен не излегол целосно од таквото врамување. Предрасудите и конзервативизмот сè уште им пркосат на сексуалното однесување и животниот стил. Книгата Сексуални ставови е своевидно патување низ кое ја согледуваме табуизацијата на сексот низ историјата. Ова хронолошко патување е збогатено со поими и претпоставки поврзани со сексот, со посебен акцент врз реалноста на модерната сексуална етика и генезата на митовите поврзани со сексуалноста: тргнувајќи од старите Грци и Римјани, преку раните христијански, муслимански, кинески и индиски културни традиции. МеЌу темите што се обработуваат се вклучени оние за проститутките, порнографијата, мастурбацијата, трансексуалноста итн.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Популарна наука
Автор Верн Л. Булох, Бони Булох
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2006
Број на страници339

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Dr Becky Smethurst
Цена 1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Andreas Karelas
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Gareth Leng
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Geoffrey C. Bowker
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 330 МКД
5,34 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB