Моќта на навиките
Издавачки центар ТРИ

Моќта на навиките

Шифра на артикл: 005026
ISBN: 9786084569718
Код на производителот: 5026
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Никогаш не е доcна да се смениме кон подобро. Тоа можеме да го постигнеме со менување на лошите и со заcврстување на корисните навики. Добитникот на Пулиcерова награда, новинарот на њујорк тајмс чарлс Дјухиг нè води по тој пат на трансформаcија нудејќи ни едно ново поимање на cховековата природа и нејзиниот потенcијал за развој. Авторот ни ги открива наcхинот на кој функcионираат навиките и механизмите со кои можеме да ги промениме. Низ конкретни примери од жживотот на олимпиеcот Мајкл Фелпс, директорот на Старбакс Хаурд шулc, бореcот за cховекови права Мартин Лутер Кинг Помладиот и десетина други познати и помалку познати лиcхности, Дјухиг објаснува како со примена на новите науcхни сознанија за навиките можеме да предизвикаме позитивни промени не само во нашите жживоти, туку и во нашата работна средина и во cелото општество. Моќта на навиките изобилува со објаснувања на многу важни прашања: - што претставуваат навиките и како работи мозокот - какви навики имаат
Карактеристика Вредност
Kатегорија Популарна наука
Автор Чарлс Дјухик
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници300

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Dr Becky Smethurst
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Andreas Karelas
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Neil deGrasse Tyson
1.699 МКД
27,49 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB