Хомо Деус: кратка историја на иднината
Издавачки центар ТРИ

Хомо Деус: кратка историја на иднината

Шифра на артикл: 008623
ISBN: 9786082306674
Код на производителот: 8623
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Јувал Ноа Харари, автор на светскиот феномен Сапиенс: кратка историја на човечкиот род, продолува со истраување на проблематиката на cелокупното човеково искуство со уште една неверојатно оригинална книга – Хомо деус: кратка историја на иднината. Со својот единствен стил што воодушеви милиони читатели низ светот, Харари укаува дека луЌето успеале да го направат она што се чини невозмоно: да ги победат гладот, заразните болести и војните, да ги претворат од неразумни и неконтролирани сили на природата во предизвиcи кои мое да се управуваат. За првпат во човековата историја денес повеќе луЌе умираат од премногу храна отколку од гладч повеќе луЌе умираат поради старост, а не од заразни болестич повеќе луЌе се самоубиваат отколку што гинат од воени акcии, тероризам или криминал заедно. Кои ќе бидат идните проблеми на човештвото? Каква судбина им е наменета на луЌето, како самопрогласени богови на планетата Земја, кои чекори ќе ги преземеме за да ја оствариме?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Популарна наука
Автор Јувал Ноа Харари
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници450

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Dr Becky Smethurst
1.199 МКД
Sačuvano u omiljne
1.499 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : James Nestor
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Sherrie Lyons
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Andreas Karelas
999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Neil deGrasse Tyson
1.699 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB