Патот на зенот
Љубовта е петтиот елемент

Патот на зенот

Шифра на артикл: 001051
ISBN: 9989510679
Код на производителот: 1051
Автор: Алан Вотс
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Делото Патот на зенот од Алан В. Вотс (1915-1973) претставува класика во областа на зен будизмот. Авторот се смета за гуру на истоцните филозофии, особено на зенот и таоизмот на Западот. Патот на зенот е Вотсов најуспесен труд. Се состои од два дела: првиот се однесува на основите и историјата на зен будизмот, сто претставува теоретска евалуација на предметотч вториот, именуван како Принципите и практиката, се однесува на практицната апликација на уцењето. Патот на зенот се одликува со изострена досетливост, непосреден расказувацки стил и беспрекорно избрани примери кои пластицно ја отсликуваат мислата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Алан Вотс
Издавач Љубовта е петтиот елемент
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2006
Број на страници336

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB