Светот во метеж : како да продолжиме понатаму?

Светот во метеж : како да продолжиме понатаму?

Шифра на артикл: 001197
ISBN: 9786086551933
Код на производителот: 1197
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дали е ова почеток на крајот? Дали сме сведоци на крајот на светот онаков каков што го знаеме, а да не сме ни свесни за тоа? Во оваа брошура напишана неодамна, веднаш по ужасните терористички напади во Париз во ноември 2015 година, авторот Нил Доналд Волш ни одговара со едно запрепастувачко „да“. Но, истовремено, вели дека нема од што да се плашиме. Тој ни нуди едно извонредно објаснување на она што денес се случува на целата планета и, што е уште поважно, ни дава чудесен рецепт како да го исцелиме не само сопствениот жживот, туку и нашиот заеднички свет. Најголемата опасност за денешниот свет лежи не во поставувањето прашања, туку во претпоставката дека веќе ги имаме сите одговори. Нил Доналд Волш, познат по фасцинантниот серијал книги Разговори со Бога е духовен гласник на модерното време, чии зборови продолжуваат длабоко да го допираат светот и да инспирираат промени на индивидуално и на колективно ниво.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Нил Доналд Волш
Издавач Концепција
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници96

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB