Здрав емотивен живот : претвори ги стравот, бесот и љубомората во креативна енергија
Издавачки центар ТРИ

Здрав емотивен живот : претвори ги стравот, бесот и љубомората во креативна енергија

Шифра на артикл: 044493
Баркод: 9786082307404
Код на производителот: 44493
Автор: Ошо
Достапно веднаш
0 МКД
380 МКД
380 МКД
6,15 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Како да ја усогласиме потребата за изразување на своите чувства со желбата да ги заштитиме другите? Премногу често запаѓаме во стапицата на оваа дилема: изразување или потиснување. Доколку ги изразиме вистинските чувства, се плашиме дека ќе ги повредиме блиските и ќе се отуѓиме од нив. Но ако ги потиснуваме емоциите – дури и под маската на „самоконтрола“ – ризикуваме да се повредиме себеси. Ошо, еден од најпровокативните и најинспиративните духовни учители на нашето време, ни претставува практичен и сеопфатен пристап кон успешно решавање на овој личен конфликт. Користејќи нов, досега необјавен материјал, книгата Здрав емотивен живот ни помага да сфатиме што лежи во основата на нашите емоции, ни укажува како да реагираме на ситуациите за да осознаеме нешто и за себе и за другите, и нѐ учи да одговориме со поголема сигурност на неизбежните подеми и падови во животот. Восхитувачкиот увид на Ошо во човековиот ум и во срцето ги надминува границите на конвенционалната пс
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Ошо
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници262

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Степен Ред
Цена 340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 150 МКД
2,43 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 260 МКД
4,21 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 370 МКД
5,99 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB