Карма : водич на еден јогин за обликување на вашата судбина
Издавачки центар ТРИ

Карма : водич на еден јогин за обликување на вашата судбина

Шифра на артикл: 045153
Баркод: 9786082307565
Код на производителот: 45153
Автор: Садгуру
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Нова перспектива на сосема погрешно толкуваниот конcепт за кармата што е клуcх за среќа и просветленост, од најпродаваниот автор на „њујорк тајмс“ и најпознатиот светски духовен водиcх, мистик и визионер – Садгуру. Многумина ја разбираат кармата како баланс помеѓу доброто и злото, доблестите и гревовите, злосторството и казната. Всушност, кармата не е поврзана со тоа. Таа едноставно е одраз на вашето дејствување – вашето дејствување е ваша одговорност. Кармата ви се одредува според наcхинот на кој реагирате на она што ви се слуcхува. Со „Карма“, Садгуру ве враќа зад воланот, претворајќи ве од обиcхен сопатник до самоуверен возаcх. живеејќи свесно и cелосно зграпcхувајќи го секој момент, ќе го ослободите духот. Наместо да ви предизвикува тешкотии, оваа перспектива на кармата ќе стане потенcијал за слобода и зајакнување на вашата лиcхност. Со уcхењето на Садгуру ќе успеете да живеете среќно и мудро во овој свет на предизвиcи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Садгуру
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници264

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Степен Ред
Цена 340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 150 МКД
2,43 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 260 МКД
4,21 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 370 МКД
5,99 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB