Како успешно да се игра ракомет: техника, тактика, тренинг
Арс Ламина

Како успешно да се игра ракомет: техника, тактика, тренинг

Шифра на артикл: 000010
Баркод: 9786082479729
Код на производителот: 10
Достапно веднаш
0 МКД
490 МКД
490 МКД
7,93 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дали навистина сакате добро да играте ракомет? Со овој темелен курс тоа сигурно ќе ви успее. Главниот акцент е ставен на техниката и на тактиката во нападот и во одбраната. А како тренер ќе дознаете како оптимално да ги тренирате вашите играчи. Овој компактен учебник ви нуди се во една книга. - Ќе го дознаете она што е најважно во врска со правилата, техниката, тактиката, методиката, стратегијата и тренингот - Авторот - поранешен професионален играч, а сега успешен едукатор на ракометни тренери - ќе ви пренесе целосни знаења, почнувајќи од организацијата на тренингот, па се до учеството на натпревари. - Освен тоа, ќе добиете и експертски совет за почетници, професионални играчи, тренери, судии, спортски наставници, студенти по спорт и лица задолжени за грижа на екипата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Спорт
Автор Кристоф Колоџеј
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници148

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.95 MB