Напреден бокс : обука, вештини и техники
Арс Ламина

Напреден бокс : обука, вештини и техники

Шифра на артикл: 004822
ISBN: 9786082590097
Код на производителот: 4822
Достапно веднаш
0 МКД
990 МКД
990 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Напреден бокс ги ползува најновите изтражувања од науката за спортот и за боречки спортови, за да се посвети на развојот на сите аспекти на борба до колку што е можно понапреден степен. Клучната цел ан акнигава е да обезбеди сеопфатно објаснување на методите и на техниките во боксот, апреку тоа на боксерот/спортистот да му се овозможи да го достигне својот целосен потенцијал. Книгата го третира тренирањето боксери за натпреварувачки борби. Таа е илустрирана со фотографии, што сочинуваат технички водич лесен за следење.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Спорт
Автор Ракеш Сонди, Томи Томпсон
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници160

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.98 MB