Менаџмент на човечки ресурси во спортот и рекреацијата
Арс Ламина

Менаџмент на човечки ресурси во спортот и рекреацијата

Шифра на артикл: 004861
ISBN: 9786082478180
Код на производителот: 4861
Достапно веднаш
0 МКД
1.200 МКД
1.200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Менаxмент на човечки ресурси во спортот и рекреацијата, Второ издание ги спојува полињата на менаxментот на човечки ресурси и на спортската индустрија во лесно четиво. Ажурираните упатувања, примери и студии ги прикажуваат зголемениот пораст, интересот и сложеноста на менаxментот на човечките ресурси во спортот од изминативе години. Ова ново издание става акцент на менаxерските компетенции, стратегиската важност на менаxментот на човечки ресурси и импликациите од организациската правда. Исто така, во него има и ново поглавје за внатрешниот маркетинг, идеја што досега не била соодветно дискутирана во спортски контекст, но го заслужува вниманието, бидејќи спортските и рекреативните организации се подобро ја сфаќаат важноста на менаxментот на човечки ресурси. Ова ново поглавје детално го објаснува потенцијалното влијание што може да го има внатрешниот маркетинг и ги прикажува неговите употреби.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Спорт
Автор Пакианатан Челадурај
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници368

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.99 MB