Основи на спортскиот менаџмент
Арс Ламина

Основи на спортскиот менаџмент

Шифра на артикл: 004199
ISBN: 9786082474052
Код на производителот: 4199
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Основи на спортскиот менаxмент претставува основно познавање на спортскиот менаxмент и на тоа што прават спортските менаxери, а со цел да им се помогне на читателите во подготовката за понатамошно продлабочување на изучувањето или на практиката во полето. Напишаното понудува увиди во овој возбудлив домен, во значењето што го има спортската индустрија и во моностите за вработување во спортот. Напишана од тим автори со искуство и во академскиот свет и во спортската индустрија, Основи на спортскиот менаxмент ги комбинира воведните концепти со практичните информации во спортскиот менаxмент. Книгата е извор за оние што навлегуваат во ова поле на изучување прпат и кои се во потрага по сеопфатен преглед на опциите во поглед на кариерата што се достапни во доменот на спортскиот менаxмент или, пак, кои бараат референтна рамка што би им помогнала во нивните улоги во спортската индустрија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Спорт
Автор Роберт Бејкер, Крег Ешерик
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници272

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.74 MB