Психологија на физичката активност : детерминанти, добросостојба и интервенции
Арс Ламина

Психологија на физичката активност : детерминанти, добросостојба и интервенции

Шифра на артикл: 004826
ISBN: 9786082590257
Код на производителот: 4826
Достапно веднаш
0 МКД
1.990 МКД
1.990 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Позитивните придобивки на физичката активност за физичкото и менталното здравје се широко признати, но нивоата на физичката неактивност се уште продолжуваат да се зголемуваат ширум развиениот свет. Психологија на физичката активност е сеопфатен и детален вовед во основите на психологијата на вежбање, од теории на мотивација и придржување до дизајнот на успешни интервенции за зголемување на учеството. Сега, во целосно ревидирано, ажурирано и проширено трето издание, Психологија на физичката активност се уште е единствениот учебник, што нуди целосен преглед на базата на докази за теоријата и практиката во психологијата на вежбање и единствениот учебник што објаснува како да се толкува квалитетот на истражувачките докази. Со меѓународните случаи, примери и податоци, вклучени во книгата, таа, исто така, обезбедува темелно, детално испитување на односот меѓу физичката активност и менталното здравје.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Спорт
Автор Стјуарт Џ.Х. Бидл, Нанет Матри
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници432

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.75 MB