Ронење
ПНВ Публикации

Ронење

Шифра на артикл: 008478
ISBN: 9786082650043
Код на производителот: 8478
Достапно веднаш
0 МКД
270 МКД
270 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Многу мудро и директно го истраува денес фаталниот сооднос на виртуелното и стварното под маската на класичната (пост)модернистичка стиховна самоанализа. Мене, пак, најинтересна ми е интерполаcијата на надреалистичките литературани стихувани и семиотички удари во, речиси бекетовски, повторувачка, да го позајмиме ликовниот термин - (јазична), монохромија. - Делимир решиcки
Карактеристика Вредност
Kатегорија Странска поезија-препеви
Автор Ванда Микшиќ
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници90

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Јурај Куњак
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ален Брлек
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Homer
1.399 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Луис Глик
250 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB