Перото Вилијам Шекспир
Восток

Перото Вилијам Шекспир

Шифра на артикл: 009814
ISBN: 9786084885238
Код на производителот: 9814
Достапно веднаш
0 МКД
270 МКД
270 МКД
4,37 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Песните поместени во книгата Перото Вилијам шекспир го привлекуваат читателот на прв поглед. Тие ја изразуваат вечната запрашаност на човекот за смислата на животот и неговата полоба во светот. Кратки и елиптични, со умерена доза иронизаcија на стварноста и современиот човек, песните на ќорЌе Д. Сибиновиќ отвораат нови димензии во поетското доивување на времето, просторот, другоста, минливоста и непостојаноста на животот, смртта и љубовта.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Странска поезија-препеви
Автор Ѓорѓе Д. Сибиновиќ
Издавач Восток
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници49
Димензија12 x 19 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Јурај Куњак
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
525 МКД
8,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Toni Hogland
130 МКД
2,10 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB