Океани од љубов
Восток

Океани од љубов

Шифра на артикл: 009820
ISBN: 9786084885184
Код на производителот: 9820
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Рабиндранат Тагоре се вбројува меЌу најславните и најчитани поети на сите времиња. Бардот на Бенгал, како што го нарекуваат, во 1913 година ја добива Нобеловата награда за книевност. Песните на Тагоре ја продуховуваат природата и наоЌаат боественост во тишината, дрвјата, морето. Љубовта, поставена на највисокиот пиедестал во универзумот, заедно со внатрешната потрага по духовноста, ја прават неговата поезија мистична и возвишена, а Тагоре еден од најпознатите поети на љубовта во светот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Странска поезија-препеви
Автор Рабиндранат Тагоре
Издавач Восток
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници65
Димензија12 x 19 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Јурај Куњак
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ален Брлек
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Homer
1.399 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Луис Глик
250 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB