Почетни координати
ПНВ Публикации

Почетни координати

Шифра на артикл: 040305
ISBN: 9786082650272
Код на производителот: 40305
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
препев од хрватски: Ѓоко Здравески Книгата во 2017 година ја добива наградата „Горан“ за млади поети, за најдобар дебитантски необјавен ракопис. Во 2018 година е наградена со „Квирин“ за млади поети, Фран Галовиќ за најдобро книјевно дело на тема роднокрај и/или идентитет, „Славиќ“ за најдобра прва книга објавена во 2018 година, и со меѓународната награда „Мостови“ на Струшките веcхери на поезијата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Странска поезија-препеви
Автор Моника Херцег
Издавач ПНВ Публикации
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници79

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Јурај Куњак
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ален Брлек
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Homer
1.399 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Луис Глик
250 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB