Слободата чекори гола
ПНВ Публикации

Слободата чекори гола

Шифра на артикл: 045624
ISBN: 9786082650654
Код на производителот: 45624
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Поезијата на Марам ал-Масри живо ја доловува ранливоста на нашето човечко постоење во едно брутално општество. Жестоката критика се чувствува уште при првото читање. Ал-Масри како поетеса што обично пишува за љубовта и не нѐ поштедува од нејзината убавина и немилосрдност во секој нејзин стих, сега пишува за војната што ја распарчи нејзината родна Сирија и ја скрши нејзината земја, но и неа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Странска поезија-препеви
Автор Марам Ал-МАсри
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници62

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Јурај Куњак
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ален Брлек
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Homer
1.399 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Луис Глик
250 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.16 MB