Земјата под абажур
ПНВ Публикации

Земјата под абажур

Шифра на артикл: 093795
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овие песни не би требало да се читаат како егзилантска литература, иако туѓината во нив игра одлучувачка улога. Тие, сепак, се ослободуваат од баластот на националноста. Најпосле тие стигнуваат на местото што Јосиф Бродски еднаш го опишал со формулацијата Јазикот како родина - Марица Бодрожиќ
Карактеристика Вредност
Kатегорија Странска поезија-препеви
Автор Драгослав Дедовиќ
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници94

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Јурај Куњак
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
525 МКД
8,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Toni Hogland
130 МКД
2,10 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB