Практичен пристап кон науката за Ајурведа : сеопфатен водич за здрав начин на живот
Мартина

Практичен пристап кон науката за Ајурведа : сеопфатен водич за здрав начин на живот

Шифра на артикл: 004142
ISBN: 9786084626596
Код на производителот: 4142
Достапно веднаш
0 МКД
950 МКД
950 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
…Оваа книга му помага на читателот лесно да ја разбере основната конституција на телото, болестите во телото и нивното искоренување. Првпат основните принципи во Ајурведата се впечатливо илустрирани. Сосема сум убеден дека лицето што темелно ќе ја проучи оваа книга без сомнение ќе достигне животен век од 100 години. Секој треба да ја прочита оваа книга за да се стекне со основните познавања во однос на конституцијата, ишраната, начинот на живот и здравјето… „Агорја (здравје) е право стекнато со раЌањето.“ Свами Рамдев
Карактеристика Вредност
Kатегорија Здравје и живот
Автор Ачарија Балкришна
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници347

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Дин Бурнет
420 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Oonagh Duncan
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Danielle North
699 МКД
Sačuvano u omiljne
1.299 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.5 MB