Природна контрола на телесната тежина
Мартина

Природна контрола на телесната тежина

Шифра на артикл: 005708
ISBN: 9786084626220
Код на производителот: 5708
Достапно веднаш
0 МКД
260 МКД
260 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Клетките во нашите тела се дарувани со жживот и со интелигенcија. Тие одговараат на стимулаcиите на умот, без разлика дали сме свесни за тоа или не. Тие во секој поглед се наши слуги. Но, за да можат да ги извршуваат своите обврски, мора да се хранат. На нашите живи клетки потребна им е храна која исто така треба да е жива. жживотот и смртта не одат заедно, тие меѓусебно се исклуcхуваат, се негираат. Во нашите клетки се наоѓаат витални жживотни елементи, познати како ензими. Тие се жживотниот принcип во атомите и во молекулите на секоја жива клетка. Невозможное да ги обновувате органските (живи) клетки на вашето тело со неорганска (мртва) храна. Не судете и на содржината на оваа книга врз основа на своето знаење за она што треба да јадете и да пиете. На овие страниcи ве запознавам со законите на Природата. Моето истражување ми овозможи да сфатам дека се што е спротивно на тие закони е резултат на cховековата глупост и слабост.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Здравје и живот
Автор Норман Волкер
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници226

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Дин Бурнет
420 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Oonagh Duncan
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Danielle North
699 МКД
Sačuvano u omiljne
1.299 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.51 MB