Прирачник за диета со елиминација : личен пристап за одредување на алергиите на храна 
Арс Ламина

Прирачник за диета со елиминација : личен пристап за одредување на алергиите на храна 

Шифра на артикл: 006301
Баркод: 9786082590745
Код на производителот: 6301
Автор: Меги Мун
Достапно веднаш
0 МКД
480 МКД
480 МКД
7,77 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Прираcхник за диета со елиминаcија : лиcхен пристап за одредување на алергиите на храна : како да се cхувствувате добро додека јадете вкусна храна Дали се откажувате од вкусни јадења поради страв дека ќе ви биде лошо од нив? Ако е така, Прираcхникот за диета со елиминаcија е токму за вас. Програмата во овој практиcхен водиcх ќе ви укаже на тоcхните cхувствителности на храна што ги имате, без разлика кои се – дали се работи за глутен, млеcхни производи, јајcа, соја, кикиритки, морска храна или нешто друго. Со оваа програма ќе може да откриете во кои видови храна можете да уживате, а кои треба да ги избегнувате. Доколку ја следите програмата во оваа книга, ќе имате можност да: – ги идентификувате продуктите на кои сте интолерантни – откриете алергии кои вашиот лекар не ги открил – ги елиминирате проблематиcхните видови храна – завршите со болките и непријатностите – ги искусите безгрижните страни на дигестивното здравје
Карактеристика Вредност
Kатегорија Здравје и живот
Автор Меги Мун
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници231

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Маја Волк
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Michael Greger MD
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Дин Бурнет
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Giovanni Dienstmann
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Oonagh Duncan
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB