Ново

Промовирана книгата „Природна нега за вашето дете“ од Вики Андонова

29.11.2023.
Промовирана книгата „Природна нега за вашето дете“ од Вики Андонова
Промовирана книгата „Природна нега за вашето дете“ од Вики Андонова

Авторката Вики Андонова вчера (28 ноември) во „Литература.мк суперстор“ во „Ист гејт мол“ ја промовираше својата книга „Природна нега за вашето дете“, во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“.

На промоцијата се одржа кратка презентација за орална хигиена за деца, работилница на два производи од книгата со авторката и презентација со производи од брендот Olival за младешка проблематична кожа.

Ова е втора книга од авторката по книгата „Природно убави со Биодевојка“, која е исто така во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“.

„Природна нега за вашето дете“ претставува мал практичен водич за грижа и нега на децата на природен начин, опфаќајќи повеќе аспекти поврзани со животот на новороденчето и неговиот раст и развој. Во ова дело се разгледуваат сите најчести проблеми со кои се соочуваат родителите, од раѓање на децата до пубертетот, а со цел да се подготват за понатамошниот живот како возрасни личности кои на најдобар можен начин ќе се грижат за себе, за своето здравје и за својот изглед.

Книгата е поделена на четири главни дела. Првиот дел е посветен на фитотерапијата и нејзините две гранки – гемотерапијата и ароматерапијата. Вториот дел ги третира најчестите проблеми со детското здравје, а третиот дел е посветен на негата на детската/тинејџерска кожа. Четвртиот дел се осврнува на оралната хигиена и важноста на правилната грижа за забите кај децата и тинејџерите.

„Природна нега за вашето дете“ е дело создадено во соработка со италијански и домашни експерти за секое поле опфатено во овој труд, а голем дел од рецептите се дело на долгогодишна работа и веќе се докажани како ефикасни и лесно применливи.

Овој практичен водич е одличен подарок за сите ваши пријатели, нови родители кои се соочуваат со предизвикот да ја обезбедат најдобрата нега на своите деца.

Книгата е достапна во Литература.мк и онлајн преку следниот линк https://www.literatura.mk/roditelstvo/43026-prirodna-nega-za-vaseto-dete

 

Поврзани производи

Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
890 МКД

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

06.
Mar.
Ново
„Изгубениот“ и досега необјавен роман на нобеловецот Габриел Гарсија Маркес – „Се гледаме во август“,  денеска излезе од п...
05.
Mar.
Ново
Од креаторот на „Валјутејнмент“ (Valuetainment), број 1 канал на „Јутјуб“ за претприемачи и „еден од највозбудливите мислители&...
02.
Feb.
Ново
Книгата „Чичко маестро Џамбаз - во светот на децата“ посветена на композиторот и диригент Александар Џамбазов, од познатите македонски музич...
12.
Jan.
Најнови изданија
„Рокчето“ е прва книга за деца на Никола Маџиров, еден од најистакнатите и најпреведуваните современи македонски поети во светот.
10.
Jan.
Ново
Книжарницата „Литература.мк Суперстор“ и кафе-барот „Кафе Литература“ ја почнаа својата нова приказна на нова станица, во рамките на ...
25.
Dec.
Ново
Ракописот „Риба во(н) мрежа“ од авторката Јована Матевска Атанасова е победник на петтото издание на книжевната награда „Пегаз“ за на...
21.
Dec.
Ново
Одбројуваме до крајот на 2023 година со неколку наслови новитети, во издание на „Арс Либрис“ – дел од „Арс Ламина – публикации&...
15.
Dec.
Ново
Под слоганот „Најдоброто станува подобро“, „Литература.мк“ го најави спојувањето со „КупиКнига.мк“ во една е-книжарница. ...
07.
Dec.
Ново
Разиграјте ги претпразничните моменти на своите најмили и подарете новогодишни смарт пакетчиња исполнети со новогодишни книги и сликовници, боенки, изда...
27.
Nov.
Ново
Деновиве од печат излезе македонскиот превод на изданието „Аферата Кристи“ од Нина де Грамонт, интернационален бестселер на „Њујорк тајмс&l...
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.52 MB