Приказната за Доктор Дулитл
Арс Ламина

Приказната за Доктор Дулитл

Шифра на артикл: 001478
ISBN: 9786082472546
Код на производителот: 1478
Автор: Хју Лофтинг
Достапно веднаш
0 МКД
199 МКД
199 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дјон Дулитл е добар и благороден селски лекар кој сака жживотни - факт што е очигледен поради „златната ришка во езерцето на долниот крај од градината… зајаците во оставата, белите глувци во неговиот клавир, верверицата во плакарот со покривка и ежот во визбата“. Покрај тоа што многу ги сака и решава да ја напушти својата редовна лекарска практика и да стане лекар за жживотни. Доктор Дулитл умее и нешто што другите лекари не умеат - да разговара со жживотните! Решен да им помогне на сите жживотинки на кои им е потребна помош, Доктор Дулитл тргнува на пат кон Африка, откако ќе разбере дека тамошните мајмуни се разболеле од сериозна болест. На неговото патување го придружуваат неговите верни пријатели: папагалот Полинезија, бувот Ту-Ту, патката Даб-Даб, песот Дјип, прасенцето Габ-Габ и мајмунот чи-чи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Хју Лофтинг
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници144

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
270 МКД
Sačuvano u omiljne
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Alma Junior Classics
399 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
399 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.41 MB