Токму такви приказни
Арс Ламина

Токму такви приказни

Шифра на артикл: 002089
Баркод: 9786082472560
Код на производителот: 2089
Достапно веднаш
0 МКД
199 МКД
199 МКД
3,22 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга има намера да му овозможи на студентот јасна и темелна презентација на теоријата и на апликација на структурната анализа бидејќи се однесува на носачите, столбовите и конструкциите. Посебно е нагласено развивањето на можноста на студентот да ја моделира и анализира структурата и да се овозможат реални апликации кои се среќаваат во професионалната практика. Повеќе години инженерите ги користат методите на матрицата за анализирање на структурите. Иако овие методи се многу ефикасни за структурна анализа, мислењето на авторот е дека студентите што првпат се среќаваат со овој предмет треба да бидат добро упатени во повеќето важни класични методи. Практиката во воведување на овие методи ќе развие подлабоко разбирање на основните инженерски науки на статиката и на механиката на материјалите. Исто така, вештините за решавање на задачите постојано се развиваат кога се смислуваат различни техники и се применуваат истите на јасен начин и со ред.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Радјард Киплинг
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Луис Карол
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : E Nesbit
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eleanor H. Porter
Цена 399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB