Кога бев мало момче
Арс Ламина

Кога бев мало момче

Шифра на артикл: 004778
ISBN: 9786082477275
Код на производителот: 4778
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Автобиографијата на Ерих Кестнер е комично-трогателен портрет на детските и раните момчешки денови на авторот, главно следејќи го растот и развојот на Кестнер меЌу 1907 и 1914 година, но навраќајќи се и на детството на неговите родители, па и на она на нивните родители. ѓивописно и со впечатливи дигресии, Кестнер го опишува секојдневниот живот на своето семејство, општествените стеги и конвенции, како и сè она што некогаш се случувало по улиците и плоштадите на Дрезден, еден одамна изгубен град („Се родив во најубавиот град на светот. Драго дете, дури и ако твојот татко е најбогатиот човек на светот, нема да мое да те однесе да го видиш, зашто тој град веќе не постои. ш…Ќ Илјада години беше создавана неговата убавина, а само за една ноќ целосно уништена.“)
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Ерих Кестнер
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници160

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
270 МКД
Sačuvano u omiljne
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Alma Junior Classics
399 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
399 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.41 MB