Чарли и фабриката за чоколада
Арс Ламина

Чарли и фабриката за чоколада

Шифра на артикл: 010541
ISBN: 9786082596303
Код на производителот: 10541
Автор: Роалд Дал
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Јас, Вили Вонка, донесов одлука на пет деcа − внимавајте добро, само на пет и на ниедно повеќе − да им дозволам годинава да ја посетат мојата фабрика. На овие пет среќниcи водиcх низ фабриката ќе им бидам лиcхно јас и ќе им биде дозволено да ги видат сите тајни и одблиску да ја запознаат магијата на мојата фабрика.“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Роалд Дал
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници192

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
270 МКД
Sačuvano u omiljne
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Alma Junior Classics
399 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
399 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB