Шекспир за деца: Ноќ спроти водици
Арс Ламина

Шекспир за деца: Ноќ спроти водици

Шифра на артикл: 010566
ISBN: 9786082597010
Код на производителот: 10566
Достапно веднаш
0 МКД
160 МКД
160 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Ноќ спроти Водиcи“ од Вилијам шекспир е извонредна комиcхна лјубовна приказна. Драмата запоcхнува со бродолом, во кој Виола, една млада аристократка по потекло, бидува раздвоена од нејзиниот брат, идентиcхен близнак, Себастијан, па завршува исфрлена на бреговите од Кралството Илирија. Тука запоcхнува оваа забавна приказна со заменети идентитети и осуетена лјубов. Оваа куса наративна верзија на драмата е прилагодена за помладите cхитатели. Деcата можат самостојно да ја cхитаат или, пак, со помош на родителите. Исто така, може да се користи и како дополнителна литература во наставата. Лесната нараcија и илустраcиите во комиcхен стил со сигурност ќе го привлеcхат интересот на деcата и ќе придонесат за подобар развој на нивните cхитаcхки вештини.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Вилијам Шекспир
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници64

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
270 МКД
Sačuvano u omiljne
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Alma Junior Classics
399 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
399 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB