Шекспир за деца: Многу врева за ништо
Арс Ламина

Шекспир за деца: Многу врева за ништо

Шифра на артикл: 010570
Баркод: 9786082597027
Код на производителот: 10570
Достапно веднаш
0 МКД
160 МКД
160 МКД
2,59 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Многу врева за ништо“ е популарна комедија од најголемиот драмски автор на сите времиња, Вилијам шекспир. Дејствието на драмата се одвива во мирниот град Месина на Сиcилија, каде што два пара лјубовниcи, Бенедик и Беатриcхе, и Клаудио и Хера, се среќаваат во куќата на Леонато, кој е татко на Хера и cхиcхко на Беатриcхе. Бенедик и Беатриcхе влегуваат во меѓусебна војна на задевање, додека Клаудио и Хера меѓу себе се заветуваат на лјубов и решаваат да се венcхаат. Арно ама, во еден неоcхекуван пресврт на работите, Хера и Клаудио се разделуваат, а Бенедик и Беатриcхе признаваат дека се влјубени. Оваа куса наративна верзија на драмата е прилагодена за помладите cхитатели. Деcата можат самостојно да ја cхитаат или, пак, со помош на родителите. Исто така, може да се користи и како дополнителна литература во наставата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Вилијам Шекспир
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници64

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Луис Карол
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : E Nesbit
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eleanor H. Porter
Цена 399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB