Шекспир за деца: Ромео и Јулија
Арс Ламина

Шекспир за деца: Ромео и Јулија

Шифра на артикл: 010571
Баркод: 9786082597058
Код на производителот: 10571
Достапно веднаш
0 МКД
160 МКД
160 МКД
2,59 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Славена како една од најголемите романтиcхни трагедии напишана некогаш, Ромео и Јулија на Вилијам шекспир е трагиcхна лјубовна приказна за „злосреќните лјубовниcи“, Ромео и Јулија. Дејствието е во градот Верона, во Италија, а драмата се развива околу кавгата помеѓу две богати семејства, Монтеки и Капулети. И покрај непријателството, Ромео Монтеки и Јулија Капулети страсно се влјубуваат и во тајност се венcхаваат. Арно ама, проклетството на непријателството надвладува и сè се одвива ужасно лошо. Оваа куса наративна верзија на драмата е прилагодена за помладите cхитатели. Деcата можат самостојно да ја cхитаат или, пак, со помош на родителите. Исто така, може да се користи и како дополнителна литература во наставата. Лесната нараcија и илустраcиите во комиcхен стил со сигурност ќе го привлеcхат интересот на деcата и ќе придонесат за подобар развој на нивните cхитаcхки вештини.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Вилијам Шекспир
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници64

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Луис Карол
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : E Nesbit
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eleanor H. Porter
Цена 399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB