Република Македонија : неми карти за 4/5/6 одделение
Тримакс

Република Македонија : неми карти за 4/5/6 одделение

Шифра на артикл: 043114
Код на производителот: 43114
Издавач: Тримакс
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
1,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Немите карти на Република Македонија се со димензии 21×24 цм и имаат 24 страни. Се користат како дополнителни помагала на часот по географија за учениците кои ги изучуваат природно-географските карактеристики на Р. Македонија и служат за надополнување и потврдување на знаењата. Картите се изработени со метод на сенки на кои е претставена основната хидрографска мрежа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Географски карти и атласи
Издавач Тримакс
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници24
Димензија21x24cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.8 MB