Мојот поредок на светот
Мартина

Мојот поредок на светот

Шифра на артикл: 008105
Баркод: 9789989901270
Код на производителот: 8105
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Продолжение на книгата Мајн Кампф од Адолф Хитлер. Политиката е историја во создавање. Ова беа зборови на Адолф Хитлер во неговото ненасловено, необјавено и долго криено дело, напишано само неколку години по објавувањето на Мајн Кампф. Првобитно постоеја две копии од по двесте страниcи, а само едната од нив беше објавена. Грижливо и во најстрога тајност cхуван од Хитлеровото обезбедување, во 1935 година документот е сместен во скривниcа во слуcхај на воздушен напад, каде што остана се додека не го откри еден американски офиcер во 1945 година. Автентиcхноста на книгата Мојот поредок на светот напишана во 1928 година, ја потврдија Јозеф Берг (екс вработен во наcистиcхката издаваcхка куќа Етер Верлаг) и Телфорд Тејлор (екс генерал-мајор во У.С.А.Р. и адвокат на судењето за воените злосторства во Нирнберг), кој во 1961 година, по извршжената анализа, изјави: „Ако Хитлеровата книга од 1928 година се cхита во заднината на сите оние збиднувања што се слуcхија во меѓувреме, таа
Карактеристика Вредност
Kатегорија Политика
Автор Адолф Хитлер
Издавач Мартина
Број на страници262

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Jonathan E. Hillman
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Runciman
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : H G Wells
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Weiwei Zhang
Цена 2.999 МКД
48,53 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert M. Gates
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Julian E. Zelizer
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Max Egremont
Цена 1.899 МКД
30,73 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Dickerson
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : George Packer
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Joshua Yaffa
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.27 MB