Креманското пророштво
Мартина

Креманското пророштво

Шифра на артикл: 008100
Баркод: 9789989901829
Код на производителот: 8100
Достапно веднаш
0 МКД
190 МКД
190 МКД
3,07 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Примерите изнесени во оваа книга се само еден сноп на нивата на човечкиот живот прекриен со мноштво такви снопови. Овде не се изнесени сите примери за кои се чуло и дознало, туку само оние кои се карактеристични и уверливи. Некои од овие примери се слични со библиските чуда, додека другите, пак, претставуваат повторување на она духовно искуство кое во минатите времиња било доживеано и забележано во црковните преданија. Библијата и црковното предание навистина претставуваат вистинско мерило за сето чудесно што се случува во светот и во животот на луѓето. Оној кој се служи со тие мерила не може да падне во заблудата на спиритизмот ниту на окултизмот, туку ќе знае да ги разликува духовите, односно ќе знае да ја разликува вистината од измамата, светлината од темнината и реалноста од симболот на верата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Радован Н. Казимировиќ
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници118

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Степен Ред
Цена 340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 150 МКД
2,43 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 260 МКД
4,21 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 370 МКД
5,99 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB