Стракови трева
КСЦ Полица

Стракови трева

Шифра на артикл: 004913
ISBN: 9786082051765
Код на производителот: 4913
Автор: Волт Витмен
Достапно веднаш
0 МКД
248 МКД
248 МКД
4,01 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Уште кога првпат се појавува од печат, збирката „ Стракови трева“ предизвикува вистинска возбуда, целосен отпор и спротивставување, главно поради две основни и очигледни својства: отвореноста и целоста со кои се третираат чувствителните прашања во врска со телото и со телесната љубов и крупните иновации на формален план. што се однесува до тематските регистри во неговите песни, Витмен се пројавува како пророк, визионер, видовита личност која ги прославува природата, светлината и мракот, растенијата, животните и луЌето, поет што пее химни на свеченоста на ивеењето и гледа заедништво, единство и еднаквост...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Странска поезија-препеви
Автор Волт Витмен
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници120

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Јурај Куњак
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
525 МКД
8,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Toni Hogland
130 МКД
2,10 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB