Бамби: живот во шумата
Арс Ламина

Бамби: живот во шумата

Шифра на артикл: 007675
Баркод: 9786082594231
Код на производителот: 7675
Достапно веднаш
0 МКД
249 МКД
249 МКД
4,03 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
ѓживотот на срнчето Бамби почнува среќно. Во шумата има многу пријатели: друељубивиот Зајак, зборливата Вервериcа, бучниот Був, како и срните близнаcи – болешливиот Гобо и убавата Фалина. Но, доаЌа зимата. Бамби научува дека шумата носи и опасности, но и работи што не ги разбира. Првиот снег ја прави храната тешко достапна. Бамби низ шумата го прогонува татко му, еден убав и мудар елен, кој ги остава Бамби и мајка му сами. Потоа, се соочува и со :овекот, кој ги убива животните во шумата, го повредува Гобо и ја убива мајка му... Но, ништо од тоа не мое да го спречи Бамби да израсне во еден преубав срндак – и принc на шумата...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Феликс Салтен
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници186

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Луис Карол
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : E Nesbit
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eleanor H. Porter
Цена 399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB