Хајди
Арс Ламина

Хајди

Шифра на артикл: 009024
ISBN: 9786082594880
Код на производителот: 9024
Достапно веднаш
0 МКД
199 МКД
199 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот „Хајди“, објавен во 1881 година со полн наслов „Хајди: нејзините години на прашување и уcхење“, е најпознато дело на швајcарската авторка Јохана шпири. Таа вели дека го напишала за неверојатни cхетири недели. Во него се раскажуваат авантурите на младото девојcхе Хајди, нејзиниот дедо и пријателите. Со нејзината искреност и добродушност таа ги менува жживотите на сите околу неа: го враќа дедо и помеѓу луѓето, го уcхи Петар да cхита, а и помага и на Клара да оздрави. Романот е особено познат по алпскиот пејзаж, што ја врамува cелата приказна. „Хајди“ е најпознатото книжевно дело произлезено од швајcарија. Преведено е на реcхиси сите познати светски јазиcи и повеќепати е адаптирано за филмскиот екран.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Јохана Шпири
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници108

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
270 МКД
Sačuvano u omiljne
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Alma Junior Classics
399 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
399 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB