Уметноста во деветнаесетиот век: критичка историја
Ад Вербум

Уметноста во деветнаесетиот век: критичка историја

Шифра на артикл: 000178
Баркод: 9789989838736
Код на производителот: 178
Достапно веднаш
0 МКД
2.000 МКД
2.000 МКД
32,36 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Издание кое е се уште аворитативно, сега во боја, во текот на уметноста на Деветнаесеттиот век, Петто издание го задржува своето обележје на прашањата за класа и пол, прием и гледаност, расизам и евроцентризам, популарна и елитна култура и прашањето за канонот. Новото издание е попријателско за студентите, со нови прегледи на поглавјата за да се прикаже големата слика, прашања за дискусија и ажуриран дизајн.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Ликовна уметност
Автор Стивен Ф. Ајсенман, Томас Кроу
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници480

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 2.990 МКД
48,38 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Batterham
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мајкл Арчер
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB