Постмодернизам и вродувањето на Марсел Дишан
Ад Вербум

Постмодернизам и вродувањето на Марсел Дишан

Шифра на артикл: 096185
Баркод: 9789989838620
Достапно веднаш
0 МКД
1.000 МКД
1.000 МКД
16,18 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Приспособувајќи се на феминистичките, психоаналитички и деридијански концепции на толкувања како размена на половите идентитети, Џонс нуди длабока интерпретација на делата на Дишан и неговите теории за уметничко производство. Таа го реконструира Дишан како автор без определен пол чијшто подарок кон модернизмот може да се види на најдобар начин во однос на потенцијалите на неговата редимејд за расчленување на спротивните поими за полова разлика и субјективност.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Ликовна уметност
Автор Амелија Џонс
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници315

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 2.990 МКД
48,38 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Batterham
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мајкл Арчер
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.2 MB