Теорија на уметноста : историски вовед
Ад Вербум

Теорија на уметноста : историски вовед

Шифра на артикл: 000180
ISBN: 9789989838613
Код на производителот: 180
Достапно веднаш
0 МКД
3.000 МКД
3.000 МКД
48,54 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Теорија на уметноста - Историски вовед (второ издание) е книга од авторот Роберт Вилијамс. Книгата е составена од шест дела: Антиката и Средниот векч Раниот модерен периодч Просветителствоточ Деветнаесеттиот векч Почетокот на дваесеттиот век и Постмодернизам. Оваа книга е вовед во историјата на мислата за уметност: се обидува да даде концизен и рационален преглед на западната шпекулација за визуелната уметност од антички времиња до првите години на 21- от век. Примарно е наменета за студентите почетници и по ателиерска уметност и по историја на уметност, како и за членовите на општата јавност, кои имајќи некои познавања од историја на уметноста, се чувствуваат подготвени за подетален пристап кон темата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Ликовна уметност
Автор Роберт Вилијамс
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници326

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 2.990 МКД
48,38 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Batterham
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мајкл Арчер
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.2 MB